• Visos kelionės

  ITAKA kainomis!

 • Puiki galimybė įsigyti

  kelionę išsimokėtinai!

 • Daugelį viešbučių aplankėme patys!
 • ITAKA Lenkijoje

  Nr. 1

Paieškos rezultatų nėra. Norite kelionės pasiūlymo? Lauksime Jūsų skambučio +370 52 444 333 arba laiško info@kelionespervarsuva.lt


Apie kryptį

Santorinis - pasakiška koralų sala su  gražia įlanka, vulkaniniu kraštovaizdžiu ir nepaprastu klimatu. Santorinio Sala, viena iš gražiausių salų Viduržemio jūroje. Dalinai paniręs atolas buvo suformuotas iš stačios ugnikalnio viršūnės, kurio viduryje yra gili bedugnė. Sprogimas ir ugnikalnio griuvimas įvyko apytiksliai 1500 m. pr. Kr. ir didelis išsiveržimas sunaikinto ne tiktai Mino įlanką bet ir sukėlė seriją galingų žemės drebėjimų ir oro anomalijas, kurios kartojasi jau daugelį metų.

Graikijos baruose dažnai galima pamatyti mąstančių žmonių, kurie sėdi ant planszami. Jie žaidžia ,,Tavli‘‘ - žaidimą, kuris laikomas vienu iš seniausių pasaulyje, atkeliavusiu iš Egipto. Visame pasaulyje žinomas kaip ,,Trik trak‘‘. Graikijoje gausu įvairiausių festivalių, net įprastą dieną gatvėse galite išgirsti muziką. Graikijoje yra žinoma per 150 skirtingų šokių, ypač regioninių, dauguma jų šokama ratu. Populiariausias iš jų yra kalamantianos ir zeimbekikos - solo vyrų šokiai grojant graikiška gitara.

Ką verta pamatyti Santorinio saloje

 • Fira - yra svarbiausias salos miestas, kuris yra išdsidėstęs ant kalderos krašto. Tai labiausiai lankomas salos miestas, nes yra net du uostai, esantys žemesnėje dalyje, į kuriuos atplaukia netik  jachtos ir valtys, bet taip pat ir dideli kruiziniai laivai. Kad pasiektumėte miestą, turite įveikti beveik 600 laiptelių, bet pastangas kompensuoja kvapą gniaužiantis vaizdas. Tie, kurie nesugeba įveikti tokio atstumo iš gyventojų gali pasiskolinti asilų, kurie kopia į grįstas gatves ir į miestą.  Mieste turų užtenka iki vakaro, o vakare kavinių balkonuose stebimas saulėlydis į uolas. Norintiems sužinoti salos istoriją aprodomas Margon Gizi muziejus, esantis rūmų, kurie išgyveno žemės drebėjimą vykusį 1956- aisiais metais, septynioliktame aukšte. Čia yra išlikę daug dokumentų, piešinių, ir žemėlapių, priskiriamų 16-ojo šimtmečio miestui. Miesto gyventojai svetingai priima turistus, kviečia į smukles paragauti skanaus graikiško maisto, pasiūlo geriausius viešbučius.
   
 • La - kaimas įsikūręs šiaurinėje, vidinės pusės krateryje. Ši salos dalis yra labiausiai fotografuojama turistų. Kaimas buvo atstatytas po 1956- ųjų metų žemės drebėjimo. La buvo iškastas iš pelenų, o jo pagrindinis akcentas yra balti namai ir nepamirštamas vaizdas į įlanką, kurioje išsidėsčiusios bažnyčios su mėlynais kupolais. Apatinėje kaimo dalyje yra nedidelis paplūdimys su juodu vulkaninės kilmės smėliu ir urvais, dalis jų virsta viešbučiais.
   
 • Parissa – poilsio vieta Rytų pakrantėje, kuri labai greit tobulėja ir įgauna aukšto lygmens viešojo maitinimo ir apgyvendinimo statusą. Žemesnėje miesto dalyje yra paplūdimys su juodu žvyru, besitęsiančiu 8 km. Laiptais, kurie veda iš miesto, galite pakilti į Senovinio Fira griuvėsius. Gretimai Parrisa yra Kamari kurortas, kuris turi prieigą prie juodo žvirgždo paplūdimio.


Būtina žinoti

Graikijoje lankant vienuolynus, reikalaujama dėvėti tinkamą suknelę, uždengenčią kelius ir pečius, tačiau yra daug vietų kur galite vaikščioti su paplūdimio apranga. Bažnyčiose ir vienuolynuose draudžiama fotografuoti. Muziejuose leidžiama fotografuoti be blykstės, išskyrus tuos atvejus kai yra draudžiamasis ženklas.

Aktyvus poilsis 

Santorinio sala, dažnai vadinama ,,Vėjo sala ", čia yra galimybių mėgautis burlenčių sportu, jėgos aitvarais. Tai parasparnių ir buriavimo rojus. Rytų pakrantėje veikia vandens sporto mokyklos ir įrangos nuomos punktai. Galima laiką leisti kruizuose, ar nuplaukti su valtimi iki artimiausios salos.

Ekskursijos

 • Pyrgos - kaimas centrinėje salos dalyje, ant lygumos, kur derlingi žemės laukai. Čia auginami grūdai, vynmedžio augalai, miniatiūriniai pomidorai ir pavasarinės spalvingos laukinės gėlės.
   
 • Akrotirio - ramus ir taikus žvejų kaimelis, kuriame buvo rasti Minoan Thiry pėdsakai. Buvo atliekami archeologiniai kasinėjimai ir taip atkasti pastatai ir gatvės iš kelių metrų lavos ir pelenų. Šalia yra gražus raudonas paplūdimys. Kai kurie fasado elementai su freskomis buvo išgabenti į muziejų Atėnuose, kur atlikti restauracijos darbai.
   
 • Milos - yra neįprasta įvairiausių spalvų ir formų sala. Jūros uolos, urvai iš nuostabių stalaktitų ir stalagmitų, karšti šaltiniai traukia ne tiktai geologijos įsimylėjėlius. Bėganti lava susijungė su jūros vandeniu ir taip sukūrė keistas kranto linijas. Dideliais kiekiais saloje kasami  mineralai, pavyzdžiui, kaolinas, baritas ir perlito. Saloje yra didelis uostamiestis - Adamas , šalia kurio yra labai įdomus kaimas Apollo.  Miestas savarankiškai buvo įkurtas pabėgėlių iš Kretos. Verta dėmesio bažnyčia Agia Triada (Šventa Trejybė) su gražiomis Kretiečio piktogramomis. Svarbiausias kultūrinis salos centras yra Plaka (Milos), kur Archeologinis Muziejus išleido garsios Venus de Milo kopiją. Tarp dviejų kaimų yra seniausios Graikijoje katakombos.
   
 • Paros - Kikladų salyno sala, gerai žinomas dėl energingo naktinio gyvenimo, ypač sostinė Parikia. Paros garsėjo kaip viena iš daugiausiai marmuro išteklių turinti sala. Saloje galite atsipalaiduoti garsiame ,,Christi Akti‘‘ (Auksiniame paplūdimyje).
   
 • Naxos - yra didžiausia sala, priklausanti Kikladų salynui. Saloje aukšti kalnai, ilgi ir smėlėti paplūdimiai, žavingi kaimai, vienuolynai, yra griuvėsių, kurie padeda sukurti unikalią atmosferą. Pagrindinis salos miestas yra Naxos Chora, jame Venecijos gatvelės, senos pilys, senovės griuvėsiai ir Bizantijos bažnyčių labirintai. Saloje yra daug priešistorinių gyvenviečių pėdsakų.
   
 • Heraklionas - Kretos pagrindinis miestas ir vienas iš penkių didžiausių miestų Graikijoje. Keltas į Kretą paprastai užtrunka 3,5-4 valandas. Pagrindinis akcentas mieste yra Knoso rūmų griuvėsiai. Rūmų istoriją ir relikvijas galima pamatyti netoliese esančiame Archaeologijos muziejuje. Dauguma miesto monumentų likę nuo Bizantijos laikotarpio, kai Kreta išgyveno šlovingą laikotarpį ir užsitarnavo Venecijos arsenalo dėmesį ir pagarbą. Miestas turi vertingų bažnyčių: Agios Markos ir Agios Titos bei tai kas liko iš Agios Minas katedros.


Kada yra geriausia skristi į Santorinį?

Turistininis sezonas Santorinyje prasideda balandžio pabaigoje ir tęsiasi iki spalio pradžios, tačiau dauguma turistų vyksta rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje, kai čia vyksta žinomas kantri muzikos festivalis.

Kokia valiuta Graikijoje ir kukios yra orientacinės kainos?

Graikijoje nuo 2002 m., galioja visą Europą apimantis euras. To pasekmė yra šiek tiek didesnės kainos nei Lenkijoje. Dėl daugelio kruizinių laivų, atvykstančių čia ir regiono unikalumo yra viena iš brangesnių Graikijos salų. Tai taikoma ir vietos parduotuvėse, taip pat viešbučiuose ir restoranuose.

Kokius ir kur pirkti suvenyrus Santorinyje?

Kurortuose yra daug suvenyrų parduotuvių, kuriuose galima gauti ne tik su sala susijusių dalykėlių, bet ir rankomis austos medžiagos, nėrinių ir išsiuvinėtų smulkmenų. Populiarūs meniški papuošalai. Daug įdomių dalykų galima nusipirkti salos sostinės prekybos centruose. Būtina žinoti, kad dauguma parduotuvių nedirba Siestos metu.

Kiek skiriasi laikas Graikijoje?

Atvykus nusistatome laikrodžius valanda į priekį.

Kaip galima keliauti aplink Santorini?

Tarp turistų populiariausia ir pigiausia transporto priemonė yra autobusai. Pagrindinis centras yra centrinė aikštė Fira, kur galite pasigauti autobusą beveik betkur. Yra daug taxi, galima keliauti asilais. Santorinyje yra labai geras, reguliarus susisiekimas keltais iš Kretos (Herakliono), Milos, Paros, Naxos, į Rodo salą. Labai populiarūs tarp turistų yra motoroleriai, kuriuos galima išsinuomoti kelioms valandoms ar net dienoms.

Kokie Santorini paplūdimiai?

Saloje, dauguma paplūdimių yra rytinėje pakrantėje. Jie yra nemokami, ilgi su juodu žvyru arba su smėliu ir žvyru, su lengvais priėjimais prie jūros.

Kokie muitinės apribojimai Graikijoje?

Taikomi kiekybiniai apribojimai, taisyklės, galiojančias ES, o tai reiškia, kad praktiškai asmeniniems daiktams ir įrenginiams asmeniniam naudojimui nėra taikomi muitinės apribojimai. Prekių atveju: iki 800 cigarečių, 200 cigarų, 10 litrų spirito, 20 litrų stipresnio alkoholio, 90 litrų vyno ir 110 litrų alaus.

Kokie dokumentai reikalingi, jei reikia, pasinaudoti sveikatos priežiūra Graikijoje?

Sveikatos priežiūros paslaugos, tiek privačiose klinimose tiek viešose Graikijoje yra nemokamos. Verta turėti asmeninį sveikatos draudimą, kuris prireikus padengs didesnes išlaidas ir medicinos transportą. Jei turite privatų draudimą, turite būti susipažinęs su jo terminais ir taisyklėmis, kadangi dauguma atvejų draudimas dengia kainą gydymo per tam tikrus laikotarpius, o pinigus sumokėti iš karto turėsite savarankiškai. Dėl skirtingos bakterinės augmenijos turite rūpestingai išsirinkti restoranus ar maitintis viešbučiuose ir laikytis pagrindinių higienos taisyklių. Lankytojai turi gerti tiktai supiltą į butelius vandenį ar virtą bent jau 10 minučių. Skiepai nėra reikalingi ir nėra jokios sanitarinės epidemiologinės grėsmės, bet prieš išvykstant pasidomėkite ar neatsirado rekomenduojamų skiepų.