• Visos kelionės

  ITAKA kainomis!

 • Puiki galimybė įsigyti

  kelionę išsimokėtinai!

 • Daugelį viešbučių aplankėme patys!
 • ITAKA Lenkijoje

  Nr. 1

Paieškos rezultatų nėra. Norite kelionės pasiūlymo? Lauksime Jūsų skambučio +370 52 444 333 arba laiško info@kelionespervarsuva.lt


Apie kryptį

Balearai (isp. Islas Baleares) - Viduržemio jūros vakaruose esantis salynas, netoli Iberijos pusiasalio, priklausantis Ispanijai. Salyną sudaro 3 salų grupės, skiriamos 40-80 km sąsiaurių. Didžiausios salyno salos: Maljorka, Minorka, Ibiza, Kabrera ir Formentera. Mėgstantiems ir jūrą, ir kalnus, būtina atostogauti šiame salyne - salų paviršius kalnuotos, o aukščiausios viršūnės siekia daugiau nei 1500 m.

Trokštantiems ramybės ir tikro poilsio – Formentera ideali vieta. Čia nepamatysite aukštesnio nei trijų aukštų pastato. Sala, palyginus su jos kaimyne Ibiza, rami. Ji garbina savo praeitį ir istoriją. Žmonės niekur neskuba, gyvenimas teka lėtu ispanišku tempu. Labai paplitusi transporto priemonė – motoroleriai. Kadangi sala yra vos 19 km ilgio, ją nesunkiai galėsi apvažiuoti ir Jūs išsinuomavę motorolerį. Jiems vairuoti tinka ir automobilio vairavimo teisės. Kelionė gali trukti kelias dienas, nes vargu ar taip lengvai norėsite palikti vieną ar kitą netikėtai atrastą balto smėlio paplūdimį ir taip nelengva bus išbristi iš tokio šilto ir skaidraus Viduržemio jūros vandens, koks skalauja Formenteros krantus. Taip pat populiaru po apylinkes keliauti dviračiais.

Ką aplankyti Formenteroje?

Keliaujant po salą, nebegalėsite suskaičiuoti, kiek daug ten nepakartojamų paplūdimių. Rekomenduojama nepraleisti progos pamatyti vieno gražiausių paplūdimių saloje Platja De Illetes, įsikūręs Formenteros šiaurėje. Šioje siauroje smėlio ir kopų juostoje, tikėtina, rasite ne vieną nudistą. Visa sala garsėja nudistais ir jiems suteikta laisve kaitintis po saule į valias. Pavažiavus toliau – gilesnė įlanka Platja De Llevant, apsupta žemyn krintančių skardžių.

Įsikūręs pietinėje Formentera pakrantėje Playa Migjorn yra pats ilgiausias paplūdimys saloje. Vienas iš populiariausių paplūdimių Playa Migjorn gali pasigirti smulkiu baltu smėliu, ryškiai mėlyna jūra, lonksmais paplūdimio barais ir kokybiškais restoranais. Ko daugiau galima norėti? Tai taip pat nardytojų, po uolomis pasislėpę  jūrinės gyvyenimo turtai.

Patraukli vietelė aplankymui – tai Espalmadora, kur galėsite į valias mėgautis ir džiaugtis natūraliomis purvo voniomis. Norint šią vietą pasiekti gali tekti bristi vandeniu, bet tikrai verta, tad neišsigąskite.
 
Es Pujols gyvenvietėje vasarą ūžia triukšmingi italų turistai, čia daugiau ir šiuolaikinės, anonimiškos atostogų architektūros. Es Pujols – vienintelė užuomina į greta esančios Ibizos pramogų pasaulį.

Nereikia pamiršti, kad Formentera garsėja hipiais ir jų judėjimu. Jie šią salą atrado dar šeštojo dešimtmečio pabaigoje. Gėlių vaikų kultūros šventove yra laikomas garsusis restoranas „Fonda Pepe“, esantis San Ferrano miestelyje. Užsukite ir Jūs, jei jaučiate nostalgiją hipių laikams.
 
Aplankykite ir hipių turgumi garsėjantį miestą El Pilar de la Mola. Kelias baigiasi švyturiu ir kvapą gniaužiančiu 150 metrų aukščio skardžiu, nuo kurio atsiveria Viduržemio jūra. Čia atrodo, kad pasaulis baigėsi, o laikas sustojo. Tai puiki vieta gyvenimo prasmei apmąstyti.
 
Nors saloje vyrauja švelnus Viduržemio jūros klimatas, apie penktą valandą vakaro oro temperatūra staiga nukrenta  Praėjus kuriam laikui visi skuba į paplūdimius palydėti saulės ir mėgautis įspūdingomis besileidžiančios saulės spalvomis. Sena tradicija Formenteroje – šiuos įspūdingus saulėlydžius palydėti plojimais. Kerintis reginys… Ar pasiruošę visa tai išvysti savo akimis, nes šis atostogų rojus laukia Jūsų!

Virtuvė
 
Čia ypač mėgstamos jūros gėrybės. Šviežių, ką tik iš jūros ištrauktų skrudintų miniatiūrinių kalmarų, sepijų ir karališkųjų krevečių tiesiog neįmanoma neparagauti. Žinoma, kaip ir visoje Ispanijoje vertinami ir mėgstami žalumynai, daržovės, alyvuogės, alyvuogių aliejus. Mėgstamos tapos (kelių kasnelių užkandėlė prie vyno ar alaus), paella (ryžių patiekalas su įvairiais priedais), tortilla (omletas su įvairiais priedais), šalta sriuba gaspacho. Viskam pagardinti puikiai tiks vietiniai vynai, sangria. Taip pat pasaulyje pasaulyje Formenteros druska, kaip aukščiausios kokybės maisto ir kosmetikos produktas.
  
Kada geriausia vykti į Formenterą?

Formenteros saloje patogu atostogauti visus metus, nes vyrauja subtropinis bei saulėtas klimatas. Oras paprastai būna karštas ir drėgnas, tačiau maloniai gaivina jūriniai vėjai. Nepratę prie saulės vonių, nepamirškite saugotis nuo saulės kaitros.
 
Kokia valiuta naudojama Balearų salose?

Balearų salos priklauso Ispanijai, taigi čia atsiskaitoma eurais.
 
Darbo valandos Formenteroje

Parduotuvės dažniausiai dirba pirmadienį-šeštadienį 9-13h ir 16-20h. Kai kurios parduotuvės, kepyklos veikia sekmadienio rytais. Naktiniai barai dažniausiai veikia iki 2h nakties. Bankai dirba pirmadienį-šeštadienį 08.30-14h. Keityklos dirba ilgiau – net savaitgaliais iki 20-21 h.
 
Transportas Formenteroje

Kitas salas bei kai kuriuos paplūdimius galima pasiekti keltais. Po apylinkes galima keliauti autobusais, bilietas perkamas iš vairuotojo. Taip pat galima rinktis dviračius, čia daug dviračių takų, skatinamas ekologiškas transportas. Ir žinoma, galite išsinuomoti automobilį arba saloje labai populiarius motorolerius. Tam tiks ir automobilio vairuotojo teisės. Nepamirškite saugumo – šalmas privalomas, važinėdami be jo galite gauti baudą.
 
Kokia yra oficiali kalba Balearų salose?

Ispanų ir katalonų.
 
Kokiai laiko juostai priklauso Ispanija?

Laiką atvykus reikėtų atsukti viena valanda atgal.
 
Kiti naudingi patarimai

 • Negerkite vandens iš čiaupo, rinkitės pirktą mineralinį vandenį.
 • Nešiokite galvos apdangalus, saugokitės nuo kaitrios saulės. Priešingu atveju atostogos gali padovanoti ne malonumą, o skausmą ir rūpesčius.
 • Skambinant iš Lietuvos į Ispaniją, renkamas šalies kodas +34.
 • Nors Ispanijoje nėra kokių nors specialių rengimosi ir elgesio normų taisyklių, tačiau bažnyčiose derėtų vilkėti kuklesnius drabužius.
 • Planuodami savo dienas Ispanijoje, nepamirškite siestos! Siesta, kurią Lietuvoje vadintume neįtikėtinai ilga pietų pertrauka, trunka nuo 14 iki 17 valandos. Kol ispanai ilsisi, miesto gyvenimas tiesiog sustoja.