• Visos kelionės

    ITAKA kainomis!

  • Puiki galimybė įsigyti

    kelionę išsimokėtinai!

  • Daugelį viešbučių aplankėme patys!
  • ITAKA Lenkijoje

    Nr. 1

Paieškos rezultatų nėra. Norite kelionės pasiūlymo? Lauksime Jūsų skambučio +370 52 444 333 arba laiško info@kelionespervarsuva.lt


Apie kryptį

Taba (Taba) miestelis įsikūręs Egipto, Izraelio, Jordanijos ir Saudo Arabijos pasienyje. Jis yra šiauriausias Akabos įlankos Egipto kurortas.  Šį miestelį Egiptas iš Izraelio atgavo tik 1989 metais. Ankščiau čia buvo dykumos supamas beduinų kaimelis. Dabar  pastatyti viešbučiai, kurių architektūrinis dizainas puikiai dera su šalia esančiu kraštovaizdžiu ir jo spalvomis. Iš Taba uosto laiveliu galima  nuplaukti į už 8 km nuo miestelio esančią Pharaono salą(Pharaoh's Island). Šioje saloje stovi XII a. kryžiuočių pastatyta Salah El-Din tvirtovė. Ji turėjo apsaugoti krikščionis, kurie iš Jeruzalės vykdavo į Šv. Katerinos vienuolyną ir Mozės kalną. Saloje galima aplankyti muziejų, kuris dirba nuo 9.00 iki 17.00 val.

Nuveiba (Nuweiba) kurortas įsikūręs už 70 km į pietus nuo Tabos. Ankščiau čia buvo mažas žvejų kaimelis. Dabar tai vienas iš jaunimo pamėgtų kurortų, su unikaliu natūralios gamtos grožiu ir įspūdingu povandeniniu pasauliu. Iš uosto plaukia keltai į Jordaniją, o dauguma viešbučių yra išsidėstę už 10 km į šiaurę nuo prekybinio uosto.

Lankytinos vietos

  • Kairas (Cairo) - tūkstančio minaretų miestas, Egipto sostinė ir širdis, bei  didžiausias ne tik šalies  bet ir visos  Afrikos miestas. Jo istorija žinoma dar nuo romėnų laikų, kuomet miestas  vadintas Babilono, vėliau Fustato vardu. 642 Pr. Kr. Egiptą užkariavo Arabijos pusiasalio klajokliai arabai, kurie į Egiptą atnešė savo tikėjimą – islamą,  bei įkūrė naują sostinę  Kairą. Mieste daugybė kontrastų. Gatvėse tarp naujausių modelių mašinų galima pamatyti asiliuko tempiamą vežimą. Ant Nilo kranto galima išvysti ne tik modernių dangoraižių, prašmatnių viešbučių, bet ir čia pat besiglaudžiančių lūšnelių. Kaire išlikęs vienas iš seniausių pasaulyje musulmoniškų miestų kompleksų su siaurų rytietiško stiliaus gatvelių labirintais, daugybe žymių mečečių, musulmoniškų maldos namų, medresių (islamo religijos ir filosofijos mokyklos), pirčių ir fontanų. Nacionaliniame Egipto muziejuje Kaire saugoma daugiau kaip 100 tūkst. muziejinių vertybių iš beveik kiekvieno Egipto istorijos periodo. Dar XIV amžiuje įkurtame Khan al-Khalili  turguje  galima rasti visko ko tiktai reikia. Tai didžiausias Afrikos turgus. Kaire yra šešios koptų bažnyčios, kurios menkai tepasikeitė nuo jų pastatymo. Kaire taip pat verta pamatyti X a. Azharo mečetė,  XIV a. sultono Hasano mečetę, IX a. miesto vartus. Kairiajame Nilo krante randasi Giza, kurioje yra istorinės įžymybės – Didysis sfinksas(sveriantis daugiau nei 200 tonų) ir trys garsiausios  Egipto piramidės: Chefreno, Mikerino ir Cheopso (147 m aukščio) – vienintelis išlikęs iš  septynių senovės pasaulio stebuklų.
     
  • Aleksandrija (Alexandria) – tai antras pagal dydį Egipto miestas, įkurtas Aleksandro Makedoniečio 332 m. Pr. Kr.  Faro saloje 280 m. Pr. Kr. buvo pastatytas Aleksandrijos švyturys, vienas iš 7 pasaulio stebuklų. Tuo metu tai buvo aukščiausias statinys pasaulyje, kurio sklindanti šviesa buvo matoma net už 50 km. nuo kranto. Šiaurinėje įlankos dalyje įsikūrusi pagrindinė miesto įžymybė  Qaitbey tvirtovė. Šį fortą – tvirtovę su apvaliais bokštais ir ambrazūromis į jūrą pastatė sultonas Ašrafas. Aukščiausias antikinis monumentas Aleksandrijoje - 25 m. aukščio raudono granito statinys imperatoriaus Diokletiano garbei. Mieste yra seniausia pasaulyje biblioteka užimanti 45 tūkst. kv. m.
     
  • Šv. Kotrynos vienuolynas išsidėstęs Sinajaus kalnų papėdėje, 1570 metrų aukštyje. Rašytiniuose šaltiniuose vienuolių buveinė šioje vietoje minima nuo 381 metų, o pats vienuolynas pastatytas valdant imperatoriui Justinianui (527-567 m.). Jis laikomas seniausiu pasaulyje tebeveikiančiu krikščionių vienuolynu.  Jo pavadinimas siejamas su legenda apie šventąją kankinę- Šv. Kotryną, tais laikais gyvenusią Aleksandrijoje ir nubaustą už savo tikėjimą. Vienuolyną juosia tvirtos 15 m aukščio granito sienos, o jo teritorijoje yra ne tik bazilika, bet ir mečetė. Vienuolyno teritorijoje auga erškėtis - krūmas, kurio ugnies liepsnoje  Dievas pirmą kartą apsireiškė pranašui Mozei. Šv. Kotrynos vienuolyne saugomos ikonos, rankraščiai, istoriniai dokumentai, bažnytinių reikmenų kolekcijos. 2002 m. dėl savo istorinės ir kultūrinės vertės Šv. Kotrynos vienuolynas įtrauktas į UNESCO pasaulinio kultūros paveldo sąrašą.
     
  • Mozės kalnas –  šalia Šv. Kotrynos vienuolyno. Tai  2285 m. aukščio kalno viršūnė, kurioje pagal krikščioniškąją Bibliją, Mozė gavo 10 Dievo įsakymų, iškaltų akmens luituose. Sakoma, kad šio kalno viršūnėje pasitikus saulėtekį, atleidžiamos visos nuodėmės.
     
  • Luksoras (Luxor)  - tai senovės Egipto sostinė Tėbai. Luksoras yra antra labiausiai lankoma vieta Egipte po Gizos piramidžių. Luksoro šventykla - tai didinga Senovės Egipto šventykla, kuri buvo užnešta Nilo dumblu ir atkasta tik XIX a. Karnako šventykla – tai netoli Luksoro, rytiniame Nilo krante esantis šventyklų, obeliskų ir statulų kompleksas, skirtas egiptiečių dievams ir faraonams. Į Karnako šventyklą veda sfinksų, pavaizduotų  liūto kūnu ir avino galva, alėja. Kažkada ši alėja buvo 3 km. ilgio ir jungė abi šventyklas. Vakariniame Nilo krante – Karalių slėnis. Tai Egipto faraonų laidojimo vieta.  Kai kurių kapų ilgis siekia iki 200 metrų ir veda gilyn į uolą. Jų sienos ir lubos papuoštos religiniais siužetais. Netoli nuo Karalių slėnio randasi faraonės Hačepsutos atminimo šventykla – vienas gražiausių Egipto monumentų. Ji pastatyta natūraliame, iš kalnų sudarytame amfiteatre. Tris šios šventyklos terasas jungia nuolaidžios rampos.
     
  • Jeruzalė (Izraelis) – iš Tabos organizuojama kelionė į Jeruzalę. Kelionės metu galima pamatyti Alyvų kalnelį, Raudų sieną, pereiti Kančios keliu, kuriuo Jėzus nešė kryžių. Kelionės metu  galima išsimaudyti Negyvojoje jūroje.Ji pasaulyje žinoma kaip viena turtingiausių natūralių druskų šaltinių. Jūroje yra daugiau nei 35 skirtingų mineralų rūšių, kurie svarbūs ne tik odos priežiūrai, bet ir visam žmogaus organizmui.
     
  • Petra (Jordanija) -  iš Tabos organizuojama kelionė į Petrą - unikalų nabatiejų miestą, garsėjantį akmens statulomis, išskaptuotomis uolose apie 200 m. Pr. Kr. Tai  didžiausia Jordanijos vertybė ir vizitinė kortelė. Smėlynuose pasislėpęs senovinis raudonasis miestas dar vadinamas raudonąja dykumų rože. Uolose iškalti nuostabūs rūmai ir labai daug laiptuotų takų, vedančių į aukštus statinius. Petros miestas buvo ypatingai saugomas beduinų ir slepiamas nuo vakarų pasaulio. Tik 1812 m. šveicarų keliautojas Johanas Ludvigas Burckhardtas atrado Petros miestą, keliaudamas iš Sirijos į Kairą. 1985 m. Petra paskelbta UNESCO  pasaulinio kultūros paveldo objektu.
     

Kada geriausia skristi į Tabą?

Puikios sąlygos maudytis jūroje bei poilsiauti čia vyrauja ištisus metus, o saulėtų dienų yra daugiau, nei bet kuriame kitame pasaulio kampelyje. Žiemą   vandens temperatūra paprastai yra didesnė nei 20 ° C, o vasarą kartais pasiekia net ir 30 ° C. Lapkričio – kovo mėnesiais čia būna vėjuota, todėl karštą dieną atvėsina, o vakarais priverčia apsigaubti šiltesniu drabužiu. Pakrantės kurortuose aukštą temperatūrą sumažina nuo jūros pučiantis vėjas. Tolstant nuo jūros į šalies gilumą, oro temperatūra kyla. Oras čia karštas ir sausas.

Kokia Egipto valiuta ir kokios yra orientacinės kainos?

Egipto valiuta yra egipto svaras (EGP). Kainos gali būti nurodytos dviem būdais: 8,9 L.E, arba 0,89 pt. Daugelyje Egipto parduotuvių ir restoranų galima atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis. Valiutos keityklų ir bankų darbo laikas nėra apibrėžtas. Pinigus dažnai galima išsikeisti ir viešbučiuose esančiose keityklose.  Egiptas yra pigi šalis turistams. Keliauti po šalį taip pat nėra brangu, o litras benzino čia kainuoja apie 1 svarą.

Kur ir kokius suvenyrus įsigyti Taboje?

Suvenyrus geriausia pirkti turguje, nes čia yra didesnis jų pasirinkimas, be to galima nusiderėti  mažesnę kainą. Parduotuvės žiemą paprastai dirba iki 21.00 valandos, o vasarą iki  22.00 valandos. Mažesnės parduotuvės paprastai dirba kol yra klientų. Populiariausi Egipte perkami suvenyrai yra: papirusas, egzotiniai aromatiniai aliejai, prieskoniai, įvairių figūrų akmeninės statulėlės, medvilnės dirbiniai, egiptietiški auksiniai ir sidabriniai papuošalai, kaljanas(vandens pypkė).

Kokiai laiko juostai priklauso Egiptas?

Egiptas priskiriamas tai pačiai laiko juostai, kaip ir Lietuva, tačiau vieną rudens ir vieną pavasario mėnesį laikas Lietuvoje ir Egipte skiriasi, nes Egipte laikrodžio rodyklės sukamos visu mėnesiu vėliau.

Kokiu transportu važinėti Taboje?

Kurorte patogiausia važinėti nebrangiai maršrutiniai autobusiukai arba taksi.  Abiem atvejais dėl kainos reikia tartis prieš įsėdant, nes nuvykus į reikiamą vietą vairuotojas gali paprašyti ir didesnės sumos. Iš Tabos uosto kursuoja keltas į Jordanijos miestą Akabą. Automobilį Egipte išsinuomoti gali asmuo, sulaukęs 25-erių ir turintis tarptautinį vairuotojo pažymėjimą, tačiau Egiptas garsėja chaotišku vairavimo stiliumi, todėl gatvėse tiek pėstiesiems, tiek vairuotojams reikia būti atidiems.

Kokie paplūdimiai yra Taboje?

Paplūdimiai čia nuolaidūs, padengti švariu smulkiu smėliu. Koraliniai rifai čia  labai arti kranto, tačiau pakrante besitęsianti smėlio juosta sudaro sąlygas visur maudytis jūroje be specialios avalynės. Paplūdimiuose, kuriuose koralai vis dėlto kliudo įbristi į jūrą, nutiesti pontoniniai arba mediniai tiltai, kad poilsiautojams būtų patogu patekti prie vandens. Maudantis jūroje geriausia rankomis nieko neliesti, nes beveik visi koralai dilgina, o į kai kurias žuvis galima rimtai susižeisti.

Kokie yra muitinės apribojimai Egipte?

Į Egiptą draudžiama įvežti daugiau nei 200 cigarečių, 2 l alkoholinių gėrimų ir dovanų, kurių vertė viršija 500 EGP. Įvežant vaizdo kamerą, gali prireikti ją registruoti oro uosto muitinėje ir pažymėti pase išvykstant. Iš Egipto draudžiama išvežti antikinius daiktus, koralus, jūros kriaukles, dramblio kaulą ir krokodilo iškamšas.